Сімдесят років тому 10 грудня держави-члени Організації Об’єднаних Націй об’єдналися задля ухвалення Загальної декларації прав людини. Після найбільшої трагедії, яку пережило людство у своїй історії, цей крок об’єднав світ. Відтоді минуло вже багато років.

Загальна декларація є наріжним каменем міжнародного права у сфері прав людини. Вона лягла в основу сильних та стійких структур прав людини багатьох країн. Наразі кількість людей, чиї права добре захищені, є більшою, ніж будь-коли в історії людства. Святкування сімдесятої річниці Загальної декларації є доречною нагодою уважніше поглянути, яким чином права людини взагалі вплинули на наші суспільства.

Саме тому цього року Європейський Союз спільно зі своїми партнерами з різних куточків світу запровадив ініціативу (“Хороші історії про права людини”) “Good Human Rights Stories”. Вона показує, що наші суспільства можуть стати сильнішими та стійкішими завдяки сприянню та захисту прав людини.

Міркування над цими історіями може бути джерелом надії та оптимізму. Проте немає підстав сприймати права людини як щось належне. Ми знаємо про боротьбу, що й досі триває по всьому світу: відбуваються порушення прав людини, підрив демократії, скорочення простору для діяльності громадянського суспільства.

Від часу ухвалення Загальної декларації представники громадянського суспільства та правозахисники працювали над сприянням та захистом прав людини за допомогою мирного діалогу та побудови плюралістичних демократій.

Утиски свободи слова, тиск на громадянське суспільство зростають у всьому світі. Проти них здійснюють насильницькі напади, застосовують примусові зникнення та каральні режими реєстрації. ЄС залишається непохитним прихильником громадянського суспільства. Ми продовжимо докладати зусиль, аби діяти та виступати проти переслідувань та залякувань громадянського суспільства, зокрема жінок і молодіжних організацій. Один з наших головних пріоритетів та суть зовнішньої політики ЄС у сфері прав людини полягають у наданні підтримки правозахисникам. Євросоюз є найбільшим світовим донором місцевих організація громадянського суспільства. Щороку він надає 2 мільярди євро, а це – дві третіх від світової підтримки.

Цього дня ЄС також вкотре засвідчує свою тверду прихильність багатосторонній системі захисту прав людини як платформи для міжнародного співтовариства. Вона є найкращим інструментом усунення порушень прав людини та притягнення винних до відповідальності як на міжнародному, так і на регіональному рівнях. У рамках Союзу ми впроваджуємо міжнародну систему прав людини. І від наших партнерів у всьому світі ми очікуємо дотримання цих стандартів. Йдеться також про наше постійне прагнення поліпшувати ситуацію з правами людини вдома та за кордоном.

Таким чином ми продовжуємо виконувати зобов’язання, які надали сімдесят років тому. Вони ґрунтуються на основоположному факті, що всі люди народжуються вільними та рівними, а також переконанні, що всі ми маємо діяти в дусі шани та солідарності.