Друзі звітуємо про відеозйомку історично – документально короткометражного фільму з “Порятунку Тисячолітніх Дубів Т.Г.Шевченка”
Будищанський Дуб Шевченка 1” і „Будищанський Дуб Шевченка 2” який скоро зявиться у мережі,а в даний час представляємо коротке відеозвернення.

“Знамениті та історичні дерева України”

Два 1000-річних дуби Тараса Шевченка (Черкаська область, Звенигородський район, с. Будище). Росте в яблуневому саду Шевченківського сільськогосподарського коледжу (колишня садиба пана Енгельгардта). Дуби пов’язані з ім’ям великого Кобзаря, який в цьому селі служив козачком у пана П. В. Енгельгардта.

„Будищанський Дуб Шевченка 1” і „Будищанський Дуб Шевченка 2”– є одними з наймогутніших дерев на території України. У Всеукраїнському конкурсі “Національне дерево України”, яке проводило Мінприроди України у 2010 році, у номінації “Меморіальне дерево України” вони отримали друге місце.

Також трохи інформації про обстеження стану унікальних пам’яток європейської і світової природи багатовікових історичних дерев:
За результатами обстеження стану багатовікових історичних дерев – „Будищанський Дуб Шевченка 1” і „Будищанський Дуб Шевченка 2”, яке було проведене у попередні роки, можна зробити наступні висновки та пропозиції:
А) по „Будищанському Дубу Шевченка 1”:
Обстежене нами дерево – „Будищанський Дуб Шевченка 1”, ботанічна назва дуб звичайний (Quercus robur L.), вік якого сягає біля 1000 років, має незадовільний стан. У нього добре розвинута крона, але через пошкодження скелетних гілок має асиметричну форму, спостерігається періодичне цвітіння та плодоношення. Разом з тим дерево сильно ушкоджене і вимагає проведення термінових лікувальних і оздоровчих заходів за допомогою сучасних методів арбористики.
Б) по „Будищанському Дубу Шевченка 2”:
Обстежене нами дерево – „Будищанський Дуб Шевченка 2”, ботанічна назва дуб звичайний (Quercus robur L.), вік якого сягає біля 1000 років, має задовільний стан. У нього добре розвинута крона, спостерігається періодичне цвітіння та плодоношення. Разом з тим дерево має численні ушкодження і вимагає проведення термінових лікувальних та оздоровчих заходів за допомогою сучасних методів арбористики.

    

З повагою та найкращими побажаннями
Міжнародний Благодійний Фонд
“АРХАНГЕЛ СВІТЛА”