В інформаційному просторі набуває обертів обговорення спільнот у соцмережах, адміністратори яких мають на меті доведення дітей до самогубства. Констатуємо факт, що так звані “групи смерті” (“Синій кит”, “Тихий дім”, “Море китів”, “Розбуди мене о 4:20”) стають все більш популярними і серед школярів.

Як все відбувається: дитина ступає у закриту спільноту в соціальній мережі. Адміністратори зв’язуються з учасниками спільноти й отримують їхні контакти. А потім дають завдання – порізи вен, випалювання шкіри, еротичні фото… Коли учасник спільноти відмовляється виконувати чергове завдання, починається шантаж – адміністратори часто телефонують, погрожують оприлюднити пікантні фото, негативну інформацію або зашкодити рідним.

Передостанній етап — 50 днів без сну. Спати не можна. І в цей час у підлітків змішується реальність зі сном, втрачається глузд та здатність мислити раціонаально. На 50-й день — кілька годин сну і самогубство. Гра закінчена, результат – зруйновані долі та смерть.

Патрульна поліція звертається до батьків: будьте пильні! Перевірте руки дітей,чи немає підозрілих ушкоджень, перевірте профілі дітей у соціальних мережах та повідомлення у телефоні.

Поспілкуйтеся з дітьми! Батьківська любов замінить їм віртуальну реальність!

Джерело: Патрульна поліція