“Знамениті та історичні дерева України”

Два 1000-річних дуби Тараса Шевченка (Черкаська область, Звенигородський район, с. Будище). Росте в яблуневому саду Шевченківського сільськогосподарського коледжу (колишня садиба пана Енгельгардта). Дуби пов’язані з ім’ям великого Кобзаря, який в цьому селі служив козачком у пана П. В. Енгельгардта.

„Будищанський Дуб Шевченка 1” і „Будищанський Дуб Шевченка 2”– є одними з наймогутніших дерев на території України. У Всеукраїнському конкурсі “Національне дерево України”, яке проводило Мінприроди України у 2010 році, у номінації “Меморіальне дерево України” вони отримали друге місце.

Над деревом є металевий дашок та металева конструкція, що підтримує гілки. Є ознаки вростання опор в кору та початок ураження дерева в місцях контакту опор.

В даний час було проведено детальний аналіз ситуації з використанням вимірів та дослідницької апаратури (ендоскопу) для вираховування обсягів проведення робіт. Проведення вивчення грунтвих умов в яких росте дерево.

Після цього остаточного дослідження дубів Шевченка професійним лікарем Ігор Сінгер, буде виведений детальний кошторис на їхнє лікування , та професійне збереження.

Щиро вдячні всім за допомогу, співпрацю в збереженні “Знаменитих та історичних дерев України” а саме дубів Шевченка.Т.Г.

Також посилання на  короткометражний історично – документальний фільм «Порятунок Тисячолітніх Дубів Т.Г.Шевченка» який відзнято у Черкаська область, Звенигородський район, с. Будище (колишня садиба пана Енгельгардта).

Тут знаходиться посилання на повну звітню інформацію по відновленні https://archangel-of-light.org.ua/poryatunok-tisyacholitnih-dubiv-t-g-shevchenka-korotkometrazhniy-istorichno-dokumentalniy-film-ta-povna-zvitnist-po-vidnovlenni/

З повагою та найкращими побажаннями
Міжнародний Благодійний Фонд
«АРХАНГЕЛ СВІТЛА»