Сьогодні в Україні дуже зросла кількість дітей з обмеженими фізичними і психологічними можливостями. Ми називаємо їх – «Особливі Люди». Особливі не тому, що суспільство прагне виділити їх в окрему групу людей, відгородивши від інших. Ні! А тому, що ми прагнемо, щоб вони відчули свою індивідуальність та повноцінність навіть при обмежених можливостях. Усі люди рівні та відіграють свою неповторну роль! Адже як всі ми знаємо, що як для кожного інструменту існує своя партитура в оркестрі, так для кожної людини на Землі існує своє незамінне місце.

Коли “особливі” діти дорослішають, вони не завжди мають змогу виконувати звичну для нас роботу. Проте це зовсім не означає, що вони повинні взагалі нічого не робити, адже кожен з нас може послужити на благо людства. Тому наша організація дуже хоче допомогти людям з обмеженими можливостями знайти у житті своє місце. 

На привеликий жаль, в Україні, як і більшості пострадянських країнах, немає належних умов для організації соціальної адаптації особливих дітей, які досягли зрілого віку. У більшості випадків, закінчивши шкільні заклади, особливі хлопці та дівчата не мають можливості реалізувати себе у подальшому житті. У цьому випадку вони залишаються сидіти у квартирах, задовольняючись малим державним фінансовим піклуванням. А їх творчий потенціал залишається нереалізованим. За даними соц.опитування аж 80% такої молоді закінчують освітні заклади та лише 20% влаштовуються на роботу. Як бачимо, реалізувати себе виходить у досить малого відсотоку “особливих”.

Важливо зрозуміти, що якщо не вирішити дану проблему ці “особливі” люди можуть назавжди закритися та будуть втраченими для суспільства. Вже змалечку у їхній душі буде зростати страх, безвихідь та, можливо, ненависть на них самих, на бітьків, друзів та весь світ вцілому. Наша місія – не допустити, щоб таке трапилося!

Роздуми на цю тему і надихнули нас на створення програми «Місто професій для особливих людей». 

Цілі програми: 

  • знайомство українців з проблеми, які мають “особливі” люди; 
  • створення повноцінних робочих місць для людей з обмеженими можливостями, а також допомога у відкритті підприємницької діяльністі відповідно до професійних вмінь та навичків таких людей; 
  • залучення фінансової підтримки на проведення навчальних тренінгів, курсів, семінарів, курсів підвищення кваліфікацій для людей з фізичними та психологічними вадами; 
  • залучення вітчизняних і закордонних меценатів, благодійників для підтримки даної програми; 
  • запозичення досвіду інших країн у соціальній адаптації особливих людей та застосування його на практиці в Україні; 
  • привернення уваги підприємців України та інших країн на проблему адаптованого працевлаштування особливих людей; 
  • взаємодія з державними структурами в безпосередній реалізації даної програми. 

Мета програми: створення повноцінних робочих місць для людей з обмеженими можливостями, а також допомога у відкритті підприємницької діяльністі відповідно до професійних вмінь та навичків таких людей.

Задля реалізації цього проекту необхідно мати велику кількість ресурсу. Наразі до “Місто професій для особливих людей” долучилися ряд організацій, яких об’єднує спільне бажання допомагати тим, хто, зважаючи на своє особливе становище, невзмозі самостійно адаптуватися до життя у соціумі. Якщо також бажаєте приєднатися до нас – будемо надзвичайно вам раді!


У зв’язку з війною ініціатива тимчасово призупинена.
Усі отримані кошти йдуть на гуманітарну допомогу ЗСУ та постраждалим від військової агресії людям!

 


У рамкам програми «Місто професій для особливих людей» розроблено напрямок “Гончарство”.

Заняття гончарством – загально визнаний та ефективний вид арт-терапії. Робота з глиною – це філософія, бо глина має силу землі, яку переймаєш, лишень торкаючись пальцями. Також, робота з цим природнім матеріалом є корисною і з фізіологічної точки зору. Адже у долонях людини є безліч рецепторів, які пов’язані з зонами кори головного мозку. Працюючи з глиною людна розвиває тактильну чутливість, заспокоюється, відпрацьовує дрібну моторику рук. Не варто забувати й про розвиток уяви та пам’яті під час ліплення з глини. Саме тому, розпочали свою Програму саме з цього напрямку.

Мета напрямку Гончарство: вибудувати цілісний процес виготовлення гончарних виробів, включаючи реалізацію кінцевого продукту (виробів) на ринку України.
Це дає особливим людям: 

  • можливість відчути себе творчо реалізованими, потрібними суспільству; 
  • займе великий відрізок часу (днів-місяців) цікавою, продуктивною роботою до душі; 
  • прожене журбу, печаль, зацикленность на проблемах психологічного і фізичного характеру; 
  • можливість тіснішої комунікації з людьми на більш цікаві теми, пов’язані загальною професійною діяльністю; 
  • постійне навчання новинкам даної професії від провідних майстрів цієї галузі в Україні; 
  • можливість здійснити мрію “подорожі” в замін цілодобового спілкування у чотирьох стінах зі своєю сім’єю; 
  • можливість «подарувати» своїм близьким трохи вільного особистого часу для відпочинку;
  • можливість самостійно заробити гроші для гідного задоволення власних потреб, а в подальшому допомоги іншим таким же людям у реалізації своїх творчих здібностей. 

Разом із запуском цього напрямку для “особливих” людей відкривається дорога у самостійне життя, де вони стануть господарями власної долі. Фонд “Архангел світла” прагне допомагти людям з особливими потребами зрозуміти усі тонкощі гончарства та реалізувати власні мрії!

Підтримати програму «МІСТО ПРОФЕСІЙ ДЛЯ ОСОБЛИВИХ ЛЮДЕЙ » ви можете за посиланням:
[trx_button style=”filled” size=”small” link=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/card/1530979550808993_292534118_2dBYthuRGLGMcons0gRa” target=”_blank” popup=”no” top=”inherit” bottom=”inherit” left=”inherit” right=”inherit”]Підтримати [/trx_button]

Щастя не у тому, щоб робити завжди, що хочеш, а у тому, щоб завжди хотіти того, що робиш.
Лев Миколайович Толстой