МБФ «Архангел Світла» учасник
МБФ «Архангел Світла» учасник
 

Місто професій для особливих людей

Будь ласка, поділіться посиланням:

В  Україні на сьогоднішній день дуже зросла кількість дітей з обмеженими фізичними і психологічними можливостями. Ми називаємо їх — «Особливі Люди». Особливі не для того, щоб виділити їх в окрему групу людей, відгородити від всіх інших. Ні. Для того, щоб вони відчули свою індивідуальність, повноцінність навіть при обмежених можливостях. Але ми також знаємо, що так само як і для кожного інструменту існує своя партитура в оркестрі, так і для кожної людини на цьому білому світі існує своє неповторне, незамінне своє місце. Це саме те заняття, яке людина відчуває своїм серцем як своїм. І роблячи якусь роботу від щирого серця з любов’ю, він приносить на цю Землю користь, а слідчо і радість. І це чудово. 

Особливі діти коли стають дорослими не завжди можуть робити в нашому соціумі звичайні роботи. Але це зовсім не означає, що вони повинні взагалі нічого не робити. Це обмежує їх творчий розвиток. Адже кожна людина хоче послужити на благо людства. І ми дуже хочемо їм допомогти в цьому. 

В Україні так само як і у всіх пострадянських країнах немає належних умов для організації соціальної адаптації особливих дітей досягли зрілого віку. У більшості випадків, закінчивши шкільні заклади особливі хлопці з обмеженими фізичними і навіть психологічними обмеженнями не мають можливості реалізувати себе в подальшому житті. 

У цьому випадку вони залишаються сидіти у себе в квартирах, задовольняючись малим державним фінансовим піклуванням. При цьому найчастіше творчий потенціал їх залишається тільки в потенціалі. За даними соц.опрос 80% таких хлопців закінчують освітні заклади і всього лише 20% влаштовуються на роботи продавцями, пакувальниками в супермаркети. Тому всього лише малий відсоток «особливих хлопців» можуть реалізувати себе в суспільстві. Те мале кількість організацій, які допомагають у працевлаштуванні або дати можливість отримати подальшу путівку в життя не можуть до кінця зрозуміти суть проблеми, яку відчувають «особливих хлопців». 

Якщо не вирішувати дану проблему, ці «особливі люди» можуть назавжди закритися перед світом і ми не зможемо відкрити всі можливості цих людей, якими вони володіють. У них вже в юному віці в душі буде лише безнадійність свого становища. Їх очі завжди будуть випромінювати біль, мука і відчай. 

Ми не повинні допустити щоб таке трапилося. 

Це надихнуло нас створити Програму:  «Місто професій для особливих людей». 

Цілі проекту: 

 • просвіщати людей про проблеми людей з обмеженими фізичними і психологічними можливостями; 
 • проведення заходів, що дозволяють розповісти про насущні проблеми таких людей і зацікавити суспільство допомагати особливим людям відчувати себе затребуваними в служінні своїми талантами людям; 
 • створити повноцінні робочі місця для людей з фізичними і психологічними можливостями, а також допомогти таким людям відкривати свою підприємницьку діяльність відповідно до їх професійними вміннями, навичками; 
 • залучати фінансову підтримку на проведення навчальних тренінгів, курсів, семінарів, курсів підвищення кваліфікацій для таких людей; 
 • залучити вітчизняних і закордонних меценатів, благодійників для підтримки даного проекту; 
 • запозичення досвіду інших країн соціальної адаптації особливих людей і застосування його на практиці у нас в Україні; 
 • звернути увагу підприємців України та інших країн на проблему адаптованого працевлаштування особливих людей; 
 • взаємодія з державними структурами в безпосередній реалізації даної Програми і т.д. 

Місія програми: 

створення повноцінних робочих місць на скільки це можливо для особливих людей відповідно їх розвиненим творчим можливостям, включаючи можливість самостійного підприємницької діяльності. 

Місія і цілі даного проекту на перший погляд прості, але в той же час глобальні і необхідні. Це дає особливим людям надію на нормальну адаптацію в соціумі і гідне задоволення своїх матеріальних і духовних потреб, а ми їм у цьому допоможемо! 

Щоб реалізувати даний проект потрібні сили багатьох людей і організацій. 

На сьогоднішній день до цього проекту приєдналися ряд організацій, яких об’єднує спільне бажання допомагати тим, хто сам поки не може соціально адаптуватися на увазі свого особливого становища. 

Напрямок: ГОНЧАРСТВО 

В рамкам Програми «Місто професій для особливих людей» розроблено напрямок — Гончарство. 

Цей напрямок дуже цікаве за своєю суттю як зображально-прикладне мистецтво. Цей вид творчості дуже актуальне для особливих людей. По-перше, це дуже цікаво. По-друге, це дуже корисно для розвитку внутрішнього потенціалу. Коли людина працює за гончарним верстатом у нього задіяні і увагу, зір, тактильні відчуття, фантазія, творчі навички, і найголовніше — любов, яка ллється в кожен виріб. 

Під час роботи людина забуває про все, особливо про проблеми хворобливості фізичного тіла, емоційної нестабільності. У такій творчості у людини душа розкривається. 

Ми почали свою Програму саме з цього напрямку не просто так. Багато молодих хлопців давно цікавляться цим видом мистецтвом. Всі організатори даного проекту побачили в цьому велике початок діяльності, в якій багато особливих людей знайдуть себе. 

Мета цієї Програми і зокрема напрямки: Гончарство — це вибудувати цілісний процес виготовлення гончарних виробів, включаючи реалізацію кінцевого продукту (виробів) на ринку України. Це дає особливим людям: 

 • можливість відчути себе творчо реалізованими, потрібними суспільству; 
 • займе великий відрізок часу днів в тиждень цікавою, продуктивною роботою до душі; 
 • прожене журбу, печаль, зацикленность на проблемах психологічного і фізичного характеру; 
 • можливість тіснішої комунікації з людьми на більш цікаві теми, пов’язані загальною професійною діяльністю; 
 • постійне навчання новинкам даної професії від провідних майстрів даної галузі в Україні; 
 • постійний розвиток як особистісне так і індивідуальне; 
 • можливість здійснити мрію хоч якогось переміщення, подорожі, в замін цілодобового спілкування в чотирьох стінах в рамках своєї сім’ї; 
 • можливість «подарувати» своїм близьким опікунам трохи вільного особистого часу для відпочинку, а також час для здійснення своїх життєво необхідних планів; 
 • можливість заробити свої особисті гроші для гідного задоволення необхідних потреб, а також в подальшому допомоги іншим таким же хлопцям в реалізації своїх творчих здібностей на цьому діячому терені і т.д .. 

З запуском даного напрямку для хлопців відкривається дорога в самостійне життя, де вони будуть господарі. Адже кожен з нас мріяв вивчиться, освоїти на практиці якусь професію, почати працювати і отримувати гідну зарплату. Або ж багато хто з вас відчували в собі потенціал підприємця і починав свою особисту справу. 

Ці особливі хлопці теж про це мріють. У них, повірте, дуже багато цікавих ідей не тільки по напрямку гончарства. Але їм не вистачає допомоги нас з вами. В цілому ланцюжку функціональних процесів в реалізації даного напрямку потрібна допомога різного профілю фахівців. 

Ми готові допомагати цим людям збудувати і запустити цей вид діяльності від початку і до кінця, щоб потім вони могли нормально, повноцінно віддатися роботі, яку люблять. 

Підтримати програму «МІСТО ПРОФЕСІЙ ДЛЯ ОСОБЛИВИХ ЛЮДЕЙ » Ви можете по посиланні

Підтримати

 

 

 

Щастя не в тому, щоб робити завжди, що хочеш, а в тому, щоб завжди хотіти того, що робиш.

Лев Миколайович Толстой


Будь ласка, поділіться посиланням:

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Translate »